Home > MBO > MBO Eindhoven > De school > I do ALOHO
Binnen het mbo bestaat grote behoefte aan een vitale leefstijl. Zeker binnen het groene onderwijs is dit een hot item, omdat binnen deze sector zware arbeid van toepassing kan zijn.
Het doel van I do ALOHO (Actief leven op Helicon Opleidingen) is een vitale leefstijl bij mbo-studenten in het groene onderwijs. Om dit te bereiken heeft Helicon Opleidingen samen met ‘Sportformule’ (gemeente Eindhoven) een sportkeuzeprogramma opgezet. De studenten komen hierbij in aanraking met verschillende sportorganisaties. In het begin van het schooljaar starten alle eerstejaarsstudenten met een outdooractiviteit gericht op teambuilding. Vervolgens krijgen ze een formulier met daarop verschillende sporten die aangeboden worden (mountainbiken, paardrijden, handboogschieten, indoorsnowboarden, kanoën, et cetera). Hieruit kiezen de studenten een aantal sporten. Deze lessen zijn ze dan verplicht te volgen.
De doelgroep van het project
zijn eerstejaars BOL-studenten van niveau 1 en 2. In totaal gaat
het om vijftig studenten.
Studenten zijn enthousiast over het keuzeprogramma en zien het sporten niet als een verplichting maar als een toegevoegde waarde. Daarnaast leren ze elkaar beter kennen en krijgen ze meer binding met het onderwijs.
Helicon Opleidingen werkt samen met ‘Sportformule’, organisatie die bestaat uit combinatiefunctionarissen in de gemeente Eindhoven, om dit project vorm te geven. Vanuit het vmbo werkte Helicon al langer samen met deze organisatie. Deze samenwerking hebben ze uitgebreid met het mbo.
Mail voor meer informatie.